Activitățile educativ-preventive în cadrul Campaniei Antidrog continuă în unitățile de învățământ giurgiuvene

De la începutul anului, au fost efectuate 45 de activități în liceele și școlile gimnaziale din municipiul Giurgiu, la care au participat aproximativ o mie de elevi, împreună cu profesorii și consilierii școlari, în mijlocul acestora fiind și primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu și viceprimarul Marian Damian.
În cadrul Campaniei Antidrog, au fost efectuate și două întâlniri cu părinții cu scopul de a instrui și de a face cunoscut acest fenomen toxic prezent și în comunitatea giurgiuveană, precum și modul de abordare și conștientizare a copilului în mediul familial.
Lucrurile bune se fac de oameni, cu oameni și pentru oameni.
Spune nu drogurilor!
Indiferența crează dependență!